Atrakcie Kráľovstva lesa

1. Lanová zostava Bachledova dolina

Ak sa nebojíš výšky a máš dostatok odvahy, vyskúšaj viacúrovňovú lanovú dráhu a tobogány. Prejsť celú trasu dá zabrať, ale ak ju dokončíš, budeš víťaz! Otestuj svoju vytrvalosť, silu svalov i myseľ na najrozsiahlejšej atrakcii Kráľovstva lesa určenej len pre tých najsmelších návštevníkov.

2. Megatrampolína

Poriadne sa odraz a vyskoč až po konáre stromov na našej obrej megatrampolíne. Vyskúšaj najobľúbenejšiu atrakciu lesného kráľovstva, vyskáč prebytočnú energiu a nadýchaj sa čerstvého horského vzduchu. Pred vstupom sa nezabudni vyzuť a pri skákaní sa obzeraj okolo seba, aby si sa s niekym nezrazil.

3. Štvorlanovka

Zober súrodencov či kamarátov a zasúťažte si, kto bude najrýchlejšie na druhej strane. Počas zjazdu sa poriadne drž, aby si nepadol ako hruška!

4. Baranidlo

Pripraviť sa, pozor a ideme…. súhra je dôležitá, aby baranidlo fungovalo tak, ako má! Na tejto atrakcii sa môže hojdať až desať detí naraz, a preto je zábava zaručená.

5. Workoutová zostava s kruhmi

Pre všetkých budúcich gymnastov a gymnastky slúži workoutová zostava. Nacvič si zostavu a predveď ju ostatným.

6. Pokuston

Je komplexná herná zostava pre najmenších návštevníkov už od troch rokov. Je určená pre všetkých tých, ktorí radi lezú, húpajú sa či kĺžu sa na kĺzačkách.

7. Pavúkov domček

Chceš sa zahrať na pavúka? Vyskúšaj si rúčkovanie dolu hlavou alebo lezenie po sieti. Veď zábava je taká nákazlivá ☺

8. Vlnobytie

Na tejto adrenalínovej atrakcii si môžeš vyskúšať, aké to je, keď stratíš pevnú pôdu pod nohami. Stúpaj opatrne, udržuj rovnováhu a opatrne vpred krok za krokom sa približuj k cieľu.

9. Kolotoč Pastelka

Kvalitná mechanika, dlhá zotrvačnosť a vysoká rýchlosť – to je pravá zábava! Atrakcia je vhodná aj pre tých najmenších, keďže rýchlosť kolotoča si môžete regulovať sami.

10. Pevnosť rytierov Dračieho radu

Si odvážny, smelý a nebojíš sa draka? Tak si pravý rytier, ktorý môže zdolať kráľovskú rytiersku pevnosť. Preukáž odvahu a smelosť a staň sa pánom pevnosti.

11. Lanové centrum Zásada

Ak máš silné paže, vieš udržať rovnováhu a navyše si súťaživý, toto si zamiluješ. Vhodné pre všetkých, ktorí majú radi zábavu, ale nie výšku.

12. Domčeky pre malé deti

Toto je ten pravý minisvet pre všetkých mini návštevníkov. Domčeky, preliezky, kĺzačky a pieskovisko vhodné aj pre dvojročné dievčiny a šuhajov. Nechajte ich získavať nové skúsenosti a vnemy v prírode a užite si čerstvý vzduch i výhľady na Belianske Tatry.

13. Vysoké lanové centrum

Máš silné paže, udržíš rovnováhu a nemáš strach z výšky? Ak si na všetko odpovedal áno, vyskúšaj Vysoké lanové centrum!

14. Pružinová hojdačka Jeleň

Spoznaj svet z chrbta jeleňa. Nasadni na jeleňa, poriadne sa ho drž a vyraz na výlet do neskutočných diaľok. Fantázii sa medze nekladú…

15. Judy s hniezdom

Oddýchni si v hniezde alebo sa v ňom poriadne rozhojdaj. To isté môžeš vyskúšať aj na hojdačkách, avšak tu sa poriadne drž, aby si nespadol.

16. Mravenisko

Staň sa mravcom a predieraj sa spletitými uličkami mraveniska. Pomaly postupuj vpred a z ničoho nemaj strach. Mravenisko je vyrobené z kvalitných materiálov a je určené pre všetkých návštevníkov.

17. Hniezdočko

K poriadnej zábave patrí aj poriadny odpočinok. A na to nie je nič lepšie ako hniezdo, v ktorom sa môžeš pokojne pohojdávať. Po dobrom obede alebo súťaži v skoku do výšky. Oddýchne si úplne každý.

A. Dutý kmeň

Viete, akou rýchlosťou a ako spoľahlivo sa šíri zvuk dutým stromom? Neviete? Tak v Kráľovstve lesa sa to dozviete.

A. Stopy zvierat

Viete aký otlačok zanechávajú v blate alebo v s nehu srnka, diviak, medveď alebo iné lesné zvieratá? U nás si preveríte aj tieto znalosti. A možno sa niečo priučia aj rodičia.

 

B. Stromovník

V tejto stromovej galérii sa dozvieš, ako rozlišovať stromy podľa druhu dreva, ale aj to, čo sa z ich dreva vyrába a aké majú vlastnosti.

C. Stromová galéria

Trúfneš si určiť, o aký strom ide? Ohmataj kôru, dotkni sa dreva, pozoruj priečny rez kmeňa. Ak si budeš istý, otvor dvierka a zisti, či si mal pravdu.

D. Bystré lano

Potráp svoje mozgové závity i šedé bunky vo vedomostnej súťaži. Ak máš rád náučné hry na mobile, tak to bude pre teba hračka.

E. Náučný panel vtáci / hniezdo

Každý druh vtáčika má svoj vlastný domov. Niektoré obľubujú búdky a bútľavé stromy, iné si stavajú hniezda. Ak si trúfaš, priraď domov k vtáčikovi.

G. Zvuk dreva

Vyskúšaj dendrofón – hudobný nástroj, ktorý využíva zvukové vlastnosti agátového dreva. Zahraj si s priateľmi alebo rodičmi svoju obľúbenú pesničku alebo si zlož vlastnú ☺