Info & FAQs

Dôležité informácie

 

V prípade, že na našej FB stránke prebieha súťaž, tu si môžete pozrieť oficiálny Štatút súťaže na oficiálnej facebook stránke: Kráľovstvo lesa Bachledka.

1. Kabínová lanovka, ktorá premáva z Bachledovej doliny, Vás ku Kráľovstvu lesa Bachledka vyveziete pohodlne a bezpečne v priebehu necelých 7 minút.

2. Peší výstup po lesnom chodníku z Bachledky je možný iba na vlastnú zodpovednosť, a len s tomu primeraným vybavením (vhodná obuv, vhodný odev, kondícia). Z Malej Frankovej sa ku Kráľovstvu lesa dostanete iba na pešo. Ide o stredne náročnú cestu do kopca po lúke dlhú 1,5 km. Z Jezerska vedie náučný turistický chodník okolo Jezerského jazera, ktorý Vás dovedie až ku Kráľovstvu lesa – stredne náročný výstup. Cestu po zjazdovke z Jezerska neodporúčame, pretože je strmá a náročná. Počas zimnej sezóny slúžia turistické cesty z Malej Frankovej a Jezerska ako zjazdovky.

3. Chodník korunami stromov je v horách, kde je počasie premenlivé a veterné. Preto zvoľte vhodnú turistickú obuv a odev.

4. Kabínová lanovka myslí aj na komfort rodičov s deťmi, ktorých s detskými kočiarmi bez problémov dopraví na vrchol Spišskej Magury.. Ak kočiar so sebou nemáte, radi Vám ho za vratnú zálohu zapožičiame pri vstupe na Chodník korunami stromov. V prípade záujmu vieme zapožičať v Športovom obchode oproti budove Infocentra aj detský turistický nosič. Pre deti do 1 roka zdarma, pre staršie deti za poplatok 5 € a vratnú zálohu 20€.

5. Celé stredisko, vrátane atrakcie Kráľovstvo lesa Bachledka, disponuje úplnou bezbariérovosťou.

Od nástupu na 10-miestnu kabínovú lanovku Gondola Bachledka, multifunkčné detské ihrisko Kráľovstvo lesa Bachledka, následne prechádzka Chodníkom korunami stromov (maximálne stúpanie
je 2-6% a po stranách Chodníka sú priehľadné siete, ktoré zaisťujú dokonalú viditeľnosť), reštaurácia PANORAMA so všetkými jej službami až po návrat lanovkou naspäť. Lanovka z Jezerska slúži výlučne v zimnej sezóne lyžiarom a snowboardistom!

6. Vstupenky sa nedajú objednať vopred ani rezervovať. Kupujú sa priamo v stredisku pri nástupnej stanici na lanovku alebo hore pri vstupe do Kráľovstva lesa a dajú sa zaplatiť aj platobnou kartou.

7. Posledný vstup do Kráľovstva lesa je stále hodinu pred koncom otváracej doby! Prispôsobte svoj výlet tak, aby ste si boli istí, že sa do Kráľovstva lesa načas dostanete.

8. Ak sa na prechádzku vyberiete so psíkom, sú pre nich pripravené pekné koterce pred vstupom na Chodník korunami stromov. Do samotného areálu ihriska psíky ani iné zvieratká nemajú povolený vstup /ani malé psíky, mačky, fretky atď./

Často kladené otázky

Radi by ste sa niečo opýtali? Možno nájdete odpoveď v sekcii nižšie.

VSTUPENKY A MOŽNOSTI PLATBY

Kde a ako sa zakupujú lístky? Lístky sa zakupujú v pokladniach strediska Bachledka Ski & Sun, priamo pri vstupe na Chodník korunami stromov alebo priamo v pokladni Kráľovstva lesa počas prevádzky každý deň od 9:00 hod. Predaj končí cca 75 min. pred koncom otváracej doby strediska. Posledný vstup do Kráľovstva je stále hodinu pred jeho zatvorením.

Ako je možné platiť? V pokladniach, obchodoch, reštauráciách a viacerých bistrách je možné platiť eurami /€/ a platobnými kartami. Platba v iných menách (napr. PLN, HUF) nie je možná.

Je možné kúpiť lístky on-line? Nie, momentálne je možné kúpiť vstupenky len v pokladniach strediska Bachledka Ski & Sun, v pokladni pri vstupe na Chodník korunami stromov alebo priamo pri vstupe do Kráľovstva lesa.

Sme skupina, musíme stáť na lístky v rade? Nie, vstupenky pre skupiny môžete kúpiť aj v Infocentre v Bachledovej doline, kde sú skupiny vybavované prednostne. Ale predajú Vám ich aj v pokladniach pri vstupe do Kráľovstva lesa a na Chodník korunami stromov.

Dajú sa lístky rezervovať na konkrétny termín – deň a hodinu? Nie, rezervácia lístkov nie je možná. Vzhľadom na počet návštevníkov a obsadenosť parkovísk by bolo ťažké zaručiť, že sa do Kráľovstva lesa dostanete včas. Vstupenky na chodník sa nevypredajú. Predávajú sa nepretržite vždy od 9:00 hod.

Poskytujete zľavy pre študentov, ISIC, ITIC, ubytovaných hostí, držiteľov kariet, Gopass karty, ZŤP alebo iné zľavy? Cenník vstupeniek zohľadňuje vekové tarify a poskytuje zľavy pre deti, seniorov
a rodiny. Nárok na zľavu majú ešte občania s preukazom ZŤP-S, ktorí majú nárok na vstupné v tarife senior, sprievodca k nim má po preukázaní preukazu sprievodcu lístok zdarma. Zľavy nemožno kombinovať. Gopass karta u nás neplatí.

Na internete predávate vstupenky, prečo nie je možné zaslať ich mailom? V internetovom obchode je možné kúpiť darčekové poukazy, ktorými môžete obdarovať svojich blízkych. Tie Vám zašleme vytlačené poštou. Nejde o predaj lístkov on-line.

Máte v stredisku bankomat – zmenáreň? V Bachledovej doline sa momentálne nenachádza bankomat ani zmenáreň. Najbližší bankomat sa nachádza v obci Ždiar v budove pošty. V budúcnosti plánujeme osadiť bankomat aj v Bachledovej doline.

NÁVŠTEVA S DEŤMI

Je možné ísť do Kráľovstva lesa s detským kočiarom? Kráľovstvo lesa je prístupné kabínovou lanovkou z Bachledovej doliny, ktorá bez problémov transportuje aj deti v detských kočiaroch. Kočiar si tiež môžete za vratnú zálohu zapožičať pri vstupe na Chodník korunami stromov. Peší výstup s kočiarom či malými deťmi nie je vhodný.

Kde je možné požičať si kočiar? Máte ich dosť a sú zdarma? Detský kočiar je možné požičať si
v pokladni pri vstupe na Chodník korunami stromov.K dispozícii je 5 kvalitných kočiarov značky MOON. Kočiar Vám požičia pracovník pokladne za vratnú zálohu 20 €.

Kde je možné požičať si detský nosič? Sú zdarma? Detský nosič je možné požičať si v Športovom obchode, ktorý sa nachádza oproti budove Infocentra. Nosič Ergobaby vhodný pre deti do 1 roku je možné požičať si zdarma, iba za vratnú zálohu 20 €. Turistický nosič vhodný aj pre staršie deti je možné požičať si za cenu 5 € + vratná záloha 20 €.

Je Kráľovstvo lesa Bachledka vhodným výletným cieľom pre školský výlet? Áno, Kráľovstvo lesa je veľmi vhodným výletom pre školy s deťmi v rôznom veku. V areáli Kráľovstva, ale aj v jeho okolí sú umiestnené rôzne edukačné zastávky a hry. V okolí chodníka sa nachádzajú detské ihriská a iné detské atrakcie.

Je pohyb v Kráľovstve lesa pre deti bezpečný? Áno, všetky časti Kráľovstva lesa sú zabezpečené tak, aby sa deťom nič nestalo. Všetky časti – zábradlie, adrenalínové prekážky a iné sú istené kovovou sieťou. Pozor však treba dávať pri prvkoch s kovovými časťami, a predtým ako dieťa pustíte na prvok, je potrebné skontrolovať jeho teplotu. Z bezpečnostných dôvodov je však potrebné, aby na deti dohliadala zodpovedná osoba staršia ako 18 rokov.

SENIORI A ĽUDIA S OBMEDZENOU POHYBLIVOSŤOU

Je Kráľovstvo lesa a prístup k nemu bezbariérový? Celé stredisko, vrátane atrakcie Kráľovstvo lesa, ako aj obľúbenej atrakcie Chodník korunami stromov, disponuje úplnou bezbariérovosťou. Od nástupu na 10-miestnu kabínovú lanovku Gondola Bachledka, následne prechádzka Chodníkom korunami stromov, či návšteva s vnúčatami v Kráľovstve lesa, reštaurácia PANORAMA so všetkými jej službami až po návrat lanovkou naspäť. Počas zimnej sezóny premáva aj lanovka z Jezerska, ktorá slúži výlučne pre lyžiarov alebo snowboardistov. Peším turistom je výstup touto lanovkou prísne zakázaný!

Mám ako senior, občan so ZŤP zľavu? Cenník upravuje ceny pre seniorov a občanov s preukazom ZŤP- S, ktorí platia tarifu ako seniori. Návštevníci s klasickým ZŤP zľavu nemajú.

SKUPINY

Je potrebné nahlásiť skupinu vopred? Nie, nie je. Ak ste skupina, prednostne Vám predáme lístky pre skupinu v Infocentre. Každá osoba má svoj lístok a bude ho prikladať k turniketu pred každým vstupom na lanovku aj do Kráľovstva lesa.

Akú máme ako skupina zľavu? Pri kúpe viac ako 15 lístkov rovnakého druhu máte nárok na nasledovnú zľavu: pre dospelú osobu vstup do Kráľovstva lesa za 7 € a jazda lanovkou za 9 €, pre deti, seniorov a ZŤP-S vstup do Kráľovstva za 7 € a jazda lanovkou za 7 €.

Sme zmiešaná skupina napr. 10 dospelých a 10 detí. Máme nárok na zľavu? Nie, na skupinovú zľavu máte nárok pri kúpe 15 rovnakých lístkov. Niekedy sa oplatí vypočítať, či skupinová zľava nebude vyššia ako zľava pre deti, ak kupujete lístky samostatne. V ponuke sú aj rodinné lístky (2x Dospelí + 1- 2x Dieťa).

Prídeme autobusom, kde môžeme zaparkovať? Autobus Vás môže doviezť do Bachledovej doliny, a potom počká na parkovisku určenom pre autobusy.

Sme agentúra a chodíme s klientmi do Kráľovstva lesa pravidelne, musíme vždy platiť za vstup? Nie, pre sprievodcov z agentúr máme preukazy, ktoré Vás oprávňujú na voľný vstup. Preukaz Vám vystavia v Infocentre. Na jeho vystavenie potrebujete fotografiu a údaje Vašej spoločnosti. Podmienkou je aspoň 5 návštev so skupinou v sezóne.

KRÁĽOVSTVO LESA A DOMÁCE ZVIERATÁ

Môžem absolvovať Kráľovstvo lesa so svojím psom, či iným domácim miláčikom? Do areálu Kráľovstva lesa nie je povolený vstup so žiadnymi zvieratami. Ani na vôdzke, v prepravke či taške. Pri vchode do Kráľovstva lesa sú pripravené špeciálne koterce s vodou, kde môžete svojho domáceho miláčika bez obáv nechať počas návštevy Kráľovstva. Koterce sú k dispozícii zdarma. Kľúče od nich sú za vratnú zálohu 5 € k dispozícii v pokladni pri vstupe do Kráľovstva.

PARKOVANIE A PRÍJAZD

Kde najbližšie je možné zaparkovať? Najbližšie parkoviská sa nachádzajú priamo v stredisku Bachledka Ski & Sun. K dispozícii je približne 1 000 parkovacích miest.

Ako ďaleko je to z parkoviska v Bachledovej doline? Z parkoviska v Bachledovej doline premáva kabínová lanovka, ktorá Vás na vrchol Spišskej Magury transportuje v priebehu necelých 7 minút.

Ktoré parkoviská patria Bachledke? Bachledka disponuje parkoviskom P1 a P2 v Bachledovej doline, parkoviskom P3 Belské (asi 1,5 km od Bachledovej doliny, po ľavej strane cesty smerom do Ždiaru), parkoviskom P5 pod svahom v Malej Frankovej a parkoviskom P6 pod svahom v obci Jezersko.

Koľko stojí parkovné? Parkovné na našich parkoviskách, ktoré sú označené našim logom, a ktoré obsluhuje náš personál, sú spoplatnené sumou 3 €/deň pre osobné auto s DPH a 10€/autobus/deň. V Ždiari sú aj iní prevádzkovatelia parkovísk, ktorých ceny sa pohybujú od 3 do 6 €. Ich cenu a podmienky nevieme ovplyvniť. 

Ako sa do Bachledky dostaneme verejnou dopravou? Na Zastávke Bachledova dolina, rázcestie (1,5 km do strediska Bachledka) stoja autobusy z Tatranskej Javoriny, Tatranskej Lomnice, Popradu aj Kežmarku. Ak prichádzate vlakom, vystúpte v Poprade a presadnite na autobus do Ždiaru. V zimnej sezóne premáva aj skibus, či nová linka spoločnosti LeoExpres, bližšie info tu.

Do Bachledovej doliny nás nepustili policajti, prečo? Ak sa naplnia parkovacie plochy v Bachledovej doline, všetky autá sú odkláňané na záchytné parkovisko. Ak sa parkovacie plochy v doline uvoľnia, sú do doliny púšťané ďalšie autá. Počas zimnej sezóny premáva aj skibus.

AKTUÁLNA SITUÁCIA V STREDISKU

Aké je počasie? Ak chcete zistiť aké je/bude počasie, môžete sa pozrieť na webkamery, príp. sledujte aplikácie s predpoveďou počasia v lokalite Ždiar, ktoré sú celkom presné.

Máme sa kde skryť, ak začne pršať? Na hrebeni sa nachádza nová reštaurácia Panorama, ktorá má veľkú kapacitu, je v babyfriendly štandarde a v ponuke je veľké množstvo jedál, ale aj kaviareň a bar. V budove reštaurácie sa nachádzajú aj sociálne zariadenia, suvenírový obchod, zázemie pre rodiny s malými deťmi, detský kútik a edukačná miestnosť.

Koľko ľudí je v stredisku, dostaneme sa ešte do Kráľovstva lesa? Kapacita Kráľovstva lesa je obmedzená. Odporúčame návštevu mimo top návštevných hodín, kedy si to oveľa viac užujete. Otázkou je, kde nájdete parkovacie miesto, či sa stihnete dostať ku Kráľovstvu a kúpiť si vstupenky včas. Preto odporúčame nechodiť na poslednú chvíľu a byť v Ždiari najneskôr 1,5 hodiny pred koncom otváracej doby. Nikdy neviete, ako rýchlo zaparkujete a koľko ľudí bude v rade na vstupenky. Situáciu si môžete pozrieť aj na web kamerách alebo zistiť telefonicky na Infocentre 052/44 98 101.

Ako dlho sa čaká na zakúpenie lístkov? Závisí to od počtu ľudí v stredisku, hodiny, dňa, počasia. Všeobecne platí, že najviac ľudí je medzi 10:00 -15:00 hod., kedy sú čakacie doby dlhšie. Dlhšie sa čaká cez prázdniny, víkendy a sviatky.

Prajeme krásny a nerušený výlet v Kráľovstve lesa Bachledka.